Turrisneapolis.com

Trendy w modzie

Szale i chusty damskie

Szale i chusty damskie

Jednym z najbardziej kobiecych elementów garderoby jest chusta. Ma ona swoje miejsce w masowej wyobraźni, a co za tym idzie w kulturze popularnej, jako powiewający na wietrze, przykuwający uwagę mężczyzn ważny detal. Szale i chusty damskie luźno i finezyjnie zawiązane wokół szyi przyciągały męską uwagę i spojrzenia.

Damy, biegłe w sztuce flirtu, w odpowiednim momencie mogły odsłonić szyję rozpalając męską wyobraźnię. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej nie odsłaniano tak wiele jak dziś był to rodzaj wyrafinowanej gry w uwodzenie. Elementem flirtu było też upuszczenie szalu, aby można go było z wdziękiem podnieść lub pozwolić by zrobił to dżentelmen. Dzisiaj, gdy subtelna sztuka flirtu umiera zastępowana przez bezpośredniość i dosłowność, szale i chusty damskie nie odgrywają już tak istotnej roli w męsko-damskiej komunikacji. Są one jednak nadal istotnym elementem kobiecej garderoby. Produkowane w bajecznych kolorach, wzorzyste lub jednolite potrafią ożywić i nadać charakteru każdej stylizacji.

Można je nosić na szyi, przewiązywać nimi włosy, używać jak paska do spodni czy sukienki, nosić zawadiacko na ramionach w chłodniejsze wieczory czy też przewiązać starą torebkę, by na nowo odzyskała szyk. Możliwości ich zastosowania jest tak wiele, jak tylko pozwala na to kreatywność. Ciągle też są bardzo kobiece i dziewczęce zwłaszcza te w kwiaty, stylizowane na ludowe, w piękne róże, maki, bądź chabry. Szale i chusty damskie odpowiednio dobrane i noszone z pomysłem pokreślą urodę i charakter każdej kobiety.

Więcej:

Powrót do góry