Turrisneapolis.com

Trendy w modzie

Jak wybrać stylową damską kurtkę jesienną

Jak wybrać stylową damską kurtkę jesienną

Połowa sierpnia to idealny moment na rozpoczęcie przygotowań do jesiennego sezonu. Na drzewach widać już złote liście, noce stają się chłodne, a nad ranem unoszą się mgły. Jesień to przepiękna pora roku. Warto więc przed jej nadejściem zaopatrzyć się w ciepłą i kolorową odzież.

Długa spódnica z grubszego materiału, miły w dotyku sweterek i jesteśmy prawie gotowe do wyjścia. W chłodne dni nie można jednak zapominać o wierzchnim okryciu. Idealnie sprawdzą się tutaj kurtki jesienne damskie. Do wyboru mamy krótkie puchówki, wiecznie modne parki lub cienkie płaszczyki. Kurtka przejściowa to świetna inwestycja, która nie tylko sprawi, że będzie nam cieplej, ale także pozwoli nam urozmaicić naszą stylizację.

Decydując się na zakup kurtki powinnyśmy zwrócić uwagę na jej krój oraz jakość materiału. Nie warto wybierać rzucających się w oczy „gorących trendów”, najlepiej postawić na klasyczny fason. Dzięki temu zawsze będziemy w stanie skomponować ponadczasową stylizację. Dobrym pomysłem jest przymierzenie kilku różnych modeli damskich jesiennych kurtek i wybór tego, w którym czujemy się najswobodniej. Przeglądając się w lustrze zwracajmy uwagę na wielkość kołnierza. Najlepiej wybrać wysoki, ponieważ będzie nas chronił przed wiatrem i mrozem. Świetnie w tym celu sprawdzi się również kaptur. Długość kurtki powinna być dopasowana do naszej sylwetki. Jeżeli chcemy ukryć szerokie biodra, to warto wybrać dłuższy fason. Na zakupach pamiętajmy jednak, że najważniejszą funkcją przejściowej kurtki jest ochrona przed chłodem.

Powrót do góry